z Kašákova dvora

trochu něco o plemenu

 Německý špic

Nejnápadnější na špicech je bohatá srst – dlouhé, rovné, odstávající pesíky a krátká, hustá, vatovitá podsada , díky které srst odstává od těla.Hlava, uši, přední strana hrudních i pánevních končetin a tlapky jsou osrstěny krátce a hustě , zbytek těla je porostlý dlouhou a bohatou srstí, zadní končetiny jsou bohatě obrostlé „kalhotkami“. Kolem krku je mohutný límec, bujně osrstěný zatočený ocas je nesený nad hřbetem. Hlava podobná liščí, se malýma špičatýma dopředu otočenýma ušima a bystrýma očima.

Špic nepotřebuje střihovou úpravu a pravidelné návštěvy psích salónů. Jeho srst je tzv. samočistící. Trpasličí, malé, střední ani velké špice není třeba upravovat vůbec, stačí je pouze pravidelně vyčesávat v době línání. Jiná situace je avšak u tzv. pomeranianů, kteří již vyžadují jisté střihové úpravy a pravidelnou péči o svoji srst.

  • Střední špic: 34 cm +/– 4 cm, barva: černá, hnědá, bílá, vlkošedá/žíhaná, oranžová, orange-sable (sable = černý melír na základní barvě), krémová, creme-sable, strakoši a tan, ostatní barvy.
  • Malý špic: 26 cm +/– 3 cm, barva: černá, hnědá, bílá, vlkošedá/žíhaná, oranžová, orange-sable (sable = černý melír na základní barvě), krémová, creme-sable, strakoši a tan, ostatní barvy.